Zadrani opet zlatni na juniorskom ljetnom prvenstvu Hrvatske

Ovog vikenda na plivalištu Kantrida u Rijeci održalo se Ljetno Kadetsko-Juniorsko Prvenstvo Hrvatske u skokovima u vodu. Organizator je bio Hrvatski savez za skokove u vodu a priređivač natjecanja bio je KSV Primorje. Nastupilo je 50-ak skakača iz 6 hrvatskih klubova; Trešnjevka, Dive, Medveščak, Dupin, Arno i Zadar

Ksv Zadar predstavljali su Marcela i Maro Marić, Hana Kovačević, Nika Cerovečki, Frane Grgić, Šime Orlović, Franko Žunić i Hrvoje Glavić. KSV Zadar osvojio je 10 zlatnih i 1 srebrnu medlaju. Sve medalje za klub osvojili su Hana Kovačević te Marcela i Maro Marić koji su osvojili većinom prva mjesta u svim disciplinama.

Marcela Marić je osvojila četiri prva mjesta, na disciplini daska 1m ostvarila je 320 bodova, sa daske 3m 374 boda, u sinkro paru sa Majom Borić 249 bodova, a tornja 5m ostvarila je 322 boda

Hana Kovačević je osvojila tri prva mjesta, na disciplini daska 1m ostvarila je 194 boda, sa daske 3m 202 boda, a sa tornja 5m ostvarila je 157 bodova

Maro Marić je osvojio tri prva mjesta i jedno drugo mjesto. Sa daske 3m osvojio 205 bodova, u sinkro paru sa Juraj Melša 188 bodova,  sa tornja 5m 177 bodova (sve prvo mjesto), sa daske 1m osvojio je 168 bodova i 2 mjesto,.

Nika Cerovečki je kod kadetkinja sa daske 1m bila šesta sa osvojena 144 boda

U kategoriji mlađih kadeta sa visine 1m nastupile su i mlade nade zadarskih skokova Hrvoje Glavić 6.mjesto, Žunić Franko 8. mjesto i Šime Orlović 9. mjesto

Idući vikend se također u Rijeci održava Mediteranski Kup za kadete i mlađe juniore. Na njemu će nastupiti Hrvatsku reprezentacija sa 4 zadarska skakača; Marcela i Maro Marić, Hana Kovačević (svi KSV Zadar) i Roko Sipina (KSV Arno). To će nakon EP u Beogradu bit najjače natjecanje u mlađim kategorijama u Europi ove godine jer je prijavljeno desetak reprezentacija koje dolaze u najjačem sastavu: Francuska, Španjolska, Italija, Švicarska, Grčka, Srbija, Bugarska, Egipat, Turska i domaćin Hrvatska. Nakon što je Hrvatska prošle godine po uspješnosti na Mediteranskom Kupu zauzela drugo mjesto, ove godine se nadamo da ćemo kao domaćino ostvariti još bolje rezultate